• Burcu Tunç

3 Farklı Kabagetti (kabak spagetti) Tarifi


Kabagetti! Hiç yapmayı denedin mi? İnternette tariflerini hep görüyordum ve merak ediyordum. Makarna yerine geçtiğini söyleyenler samimi gelmiyordu. İlk yaptığımda tüm fikrim değişti. Spagetti dokusunda ama hamurdan değil sebzeden yapılan bir yiyecek hayal et. Spagetti yiyorsun ama kalori almıyorsun. Harika değil mi!

Makarnayı sade yemeyi seviyorsan tatmin edici olmayacaktır. Ama yağ veya sos ekleyerek tüketiyorsan, aynı zamanda kilonu da koruman gerekiyorsa en iyi alternatif kabak spagetti... ''Kalorisiz'' olmasının yanında glutensiz ve besin değeri oldukça yüksek. Kabagetti için makarnayı sevmen de gerekmez. Kabağı tencere yemeği şeklinde tüketmeyi sevmiyorsan, spagetti halini öneririm.

Kabağı ince uzun doğramak için birkaç yöntem var. Benim için en kolayı spiral doğrayıcı oldu. Pratik, küçük, kullanımı kolay ve uygun fiyatlı. Spiral doğrayıcıya buradan ulaşabilirsin.

Nasıl hazırlandığını merak ediyorsan youtube kanalımdan kabagetti videomu izleyebilirsin. Benim en sevdiğim 3 tarif ise aşağıda:


164 views0 comments

Recent Posts

See All